Joga przekazuje współczesnej cywilizacji sztukę uzdrawiania ciała poprzez szereg postaw (asan) i technik oddechowych (pranajam). Systematyczna praktyka, łącząca prace ciała i umysłu, sprzyja zdrowiu oraz rozwija wytrzymałość fizyczną i emocjonalną pomagającą panować nad wyzwaniami codziennego życia. Praktyka ćwiczeń Jogi Iyengara pozwoli ci zaopiekować się własnym ciałem, a przez to ułatwi opiekę nad sobą na każdej płaszczyźnie Twojego życia.

 

 

Każdy może czerpać korzyści ze studiowania Jogi Iyengara [czyt. ajengara]. Zabiegani ludzie w ich rozgorączkowanym życiu ćwiczą jogę aby opanować stres. Kobiety w ciąży ćwiczą aby przygotować się do porodu. Wybitni sportowcy używają ćwiczeń jogi dla utrzymania najwyższej formy przed nadchodzącymi ważnymi zawodami sportowymi oraz do leczenia kontuzji.

Kiedy zaczniesz studiować Hatha Jogę odkryjesz, że działa ona na wielu poziomach. Jako początkujący doświadczysz praktykę Jogi Iyengara jako formy ćwiczeń fizycznych, które zwiększają Twoją elastyczność, wytrzymałość i równowagę. W miarę dokonywania postępów Ty wraz ze swoim nauczycielem dostosujesz każdą pozycje Jogi Iyengara do swoich indywidualnych wymagań, potrzeb i predyspozycji.

Aby tego dokonać system Jogi Iyengara często wykorzystuje różnego rodzaju pomoce. Można tutaj spotkać: kostki, krzesła, koce, paski i inne przedmioty, które pomagają utrzymać ciało w różnych postawach w sposób właściwy, ułatwiający prace tak, że jest ona efektywna i bezpieczna dla Ciebie. Uczenie się jak tego dokonać rozwinie kontakt i świadomość Twojego ciała.

W powszechnie spotykanych metodach ćwiczeń zatrzymuje się oddech podczas wysiłku. W jodze nauczysz się kontrolować swój oddech w zrelaksowany i miarowy sposób co da Ci skupienie i koncentracje w postawach jogi. Nauczenie się (opanowanie) robienia tego właściwie otwiera drzwi do wielu mentalnych i duchowych korzyści jogi.

W miarę osiągania postępów w jodze, wypracujesz większą elastyczność w Twoim ciele i umyśle. Joga Iyengara jak żadna inna metoda ćwiczeń rozwija fizyczną wytrzymałość, a także wytrzymałość emocjonalną, która pomoże Ci panować nad wyzwaniami życiowymi w sposób zrównoważony. Na tej bazie możesz, rozbudowywać Twoją praktykę jogi. Odnajdziesz wiele naturalnych możliwości, które pomogą Ci na Twojej drodze.

W przeciwieństwie do tradycyjnych sportów i treningów fizycznych, joga jest rozwijana od tysięcy lat jako sztuka nauczania człowieka jak udoskonalać i poznawać jego własne życie.

Realizacja: Webwood